Kordamine ei ole alati tarkuse ema

Väikese kõrvalepõikena tehnosuhtlusest on seekord teemaks mõttetud kordused firmanimedes. Viimase paari aasta jooksul olen ma märganud huvitavat trendi ettevõtete nimedes, mis kordavad iseennast.

E-mööbel24

Alustame sellest, et nime lõppu 24 panek, mis peaks viitama 24 tundi päevas kättesaadavusele, oli kombeks 90ndatel, kui veeb oli veel uus asi ja seetõttu püüti veebilehe kättesaadavust ka domeeninimes rõhutada. Vihje – valdav enamus selle ajastu lehti on välja surnud, mõnede üksikute eranditega (näiteks Auto24 ja City24). Tänapäeval ei ole see enam nii uudne nähtus, et seda domeeninimes ka rõhutama peaks.

Sama lugu on e- eesliitega. Originaalis tähendas see elektroonilisust. Näiteks e-post on elektrooniline post, e-õpe on elektrooniliste vahenditega õpe, ja nii edasi. Ma ei ole päris kindel, kuidas elektroonilisus mööbliga seotud on, kui elektritoolid kõrvale jätta…

E-mööbel24 puhul aga ilmselt arvas keegi, et mida rohkem, seda uhkem. Tulemuseks on nimi, mis vähegi kogenenumale arvutikasutajale jätab ülepingutatud mulje – vaadake, kui moodsad ja internetiseeritud me oleme! Päriselt ka!

Mööblifurnituur

Lisaks lingitud firmale olen seda nimekuju Tartus veel paaril firmal märganud. Tehniliselt võttes on küll tegu korrektse terminiga – furnituur tähendab erinevaid manuseid, kaunistusi jms. abivahendeid, eriti mööbli puhul. Aga… ingliskeelse taustaga inimestel seostub selle nimega kõigepealt sõna furniture, mis inglise keeles tähendab mööblit. Seega vähemalt minu jaoks on esimene reaktsioon nimele “Mööblimööbel?”

Rendiautorent

What is this I don’t even… Kommentaarid on liigsed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga